Esimest korda inimkonna ajaloos (u 300 tuh aasta jooksul) tekkis võimalus hakata unustama alles siis, kui tekkis kirjaoskus (u 5000 aastat tagasi). Esialgu ei olnudki kirjutamine mõeldud lugemiseks, vaid oma mõtete salvestamiseks neile, kes kirjutada oskasid. 

Trükikunst Euroopasse jõudis 15.sajandil. Selleks ajaks oli ka lugemisoskus juba rohkem arenenud. Esimesed kirjaoskajad arvati jõudvat Eestisse 11.-12.sajandil. Esimene trükikoda Eestis rajati Tartusse aastal 1631.

Aastast 2017 peetakse Eestis statistikat nii trükitud kui e-raamatute kohta ja 2021.aastaks jõudsid mõlemad peaaegu võrdsele tasemele. Mis tähendab, et paberile trükitud raamatute kõrvale tekib üha kindlamalt ekraanilt loetavaid. Mis saab 10 aasta pärast, näitab aeg. Aga kui inimestelt täna küsida, kumba formaati nad lugemiseks eelistavad, siis ~99% väidavad kindlalt, et paberile trükitut. 

Raamatus "Puhkamise kunst" toob autor Claudia Hammond välja pikaajalise uuringu tulemusena 10 peamist lõõgastumisviisi, millest kõige-kõige-kõigem ehk nr 1 on lugemine!

Raamatud ei kao. Neid trükitakse aina juurde. Lisaks e- ja audioraamatutele tulevad kindlasti veel ägedamadki formaadid. Kõige tähtsam on lugeda. See arendab mõtlemist, parandab sõnavara, hoiab aju aktiivsena, et see vananedes ei närbuks.


27. novembril 2019 ilmus minu esimene raamat "Ajulugu". Seda saab veel poest, aga saab koos pühendusega ka otse minu käest.

*** Tutvu müügitingimuste siin ja privaatsuspoliitikaga siin.

NB! Maksta saab nii pangakaardi kui -lingiga. 
NB! NB! Kohaletoimetamine soovitavalt pakiautomaati
NB! NB! NB! Igasse raamatusse personaalne pühendus.
Kõik see kokku teeb hinnaks 23,40€ (raamat + saatmiskulu).

Ostusoovi korral vajuta sinist nuppu ...
Lisa ostukorvi