“Mälu on imepärane organ - alustab tööd kohe, kui ärkame ja ei lõpeta enne, kui jõuame tööle” /Robert Frost, Ameerika luuletaja/

Kellel ei oleks mõni päev tundunud, et mälu veab alt või et ei jaksa enam aju kurnata, sest liiga palju tähelepanu läheb nö “auru” peale. Inimese aju on kõige “kallim” organ. Ta nõuab pidevalt energiat, mida keha lihtsalt ei suuda toota. Lisaks on maailm ümberringi muutunud viimaste aastakümnetega suureks infomüraks ja meie peame selle sees suutma teha õigeid valikuid ning otsuseid.

Tegelikult ei ole meie mälul häda midagi. Mitte keegi pole suutnud nii kaua elada, et oleks oma mälu täis mahutanud. Mälul on ruumi piisavalt. Nii nagu inimesel on unikaalne sõrmemuster, on meil kõigil ka täiesti erinevad mõtlemismustrid, mis arenevad välja lapsepõlves ja mõjutavad tervet meie edaspidist elu. Küll aga on tänapäeva kiire (nuti)maailm rikkunud ära meie tähelepanu. Mitte et sellega varem probleeme poleks olnud! Seepärast peamegi mälu parandamiseks alustama tähelepanust. 

Koolitustel räägin:

  • miks me nii erinevad oleme ja kui palju meil kõigil ühist on
  • seitsmest tüüpilisest normaalse aju veast
  • mida on vaja teha selleks, et mälu töötaks
  • mida on vaja teha selleks, et tähelepanu jaksaks