Blogi

Milleks seda mälu üldse vaja on!?

Kui kõik on lihtsalt internetist leitav, siis miks üldse on vaja midagi meeles pidada - võib tekkida täiesti õigustatud, aga veidi lihtsameelne küsimus ... 
Loe lisaks

Umbes pool sellest, mida me teame, on juba vale

2012.a veebruaris kirjutati ajakirjas "The Reason" Samuel Arbesmani raamatu "The Half-Life of Facts: Why Everything We Know Has an Expiration Date" põhjal sellest, et me peaksime oma tänaste teadmiste kuulutamisega veidi ehk ettevaatlikumad olema.
Loe lisaks

Piirideta mõistus

Mälu ja õppimine on mind viimase paari aasta jooksul väga köitnud ja olen mitmeid teemakohaseid raamatuid studeerinud. Samuti ootan põnevusega, millal saab valmis mu teine raamat. Raamat lastevanematele, et oma laste haridusteed toetada. Selle pealkiri saab olema "Ajulood. Mälu ja õppimise tasakaalust."
Loe lisaks

Esmamuljet saab luua ainult üks kord

Pole juba ammu oma blogisid täiendanud ... Mis mulje see võib küll esmasele mu kodulehe külastajale luua? Aga jah - pealkirjas toodud väide tundub liiga tavaline ja loogiline, et sellele üldse rohkem tähelepanu pöörata. Kui tegemist on esmase muljega, siis ongi ju mõistetav, et seda ei looda teisel korral, vaid ikka kohe kõige esimesena ja kohe alguses.
Loe lisaks

Motiveeriv töökeskkond

Tahan jälle inimestega näost näkku kohtuda, vahetult suhelda või vähemalt kellegagi koos olla. Mul on õnneks väga tore pere ja koos on olla mõnus. Aga ikkagi vajame me oma aega ja teiste nägemist. Varsti on see võimalik. Korraks on kõik jälle hästi ja siis tunneme, et tegelikult polegi enam nii nagu oli vanasti ... Kuidas siis sedasi ja kuidas edasi?
Loe lisaks

Meeldejääva müügi kuldsed reeglid

Kui mõelda nii, et kõik siin meie elus on kellelegi teisele millegi müümine, siis võib ka mõelda nii, et kõik siin elus on millegi meeldejätmine ja enda meeldejäävaks tegemine.
Loe lisaks

7 normaalset aju viga

Harvardi Ülikooli psühholoogiaprofessor Daniel L.Schacter kirjutas 2002.aastal raamatu „The Seven Sins of Memory“ („Seitse mälu pattu“), kus ta seletab ära iga normaalse inimese peamised mäluga seonduvad mureallikad.


Loe lisaks

Kuidas paremini keskenduda

Keegi ei suuda kogu aeg keskendunud olla. Sellega tuleb lihtsalt leppida, et aju loomulik olek on pigem uitamine, mõtisklemine, molutamine. Mis ei tähenda seda, et samal ajal aju ei töötaks või tähelepanu poleks võimeline ohule reageerima.
Loe lisaks

Rööprähklemisest natuke ...

Naiste võime end ühelt teemalt absoluutselt mõnele teisele teemale välkkiirelt ümberlülitada paneb mehi teinekord lihtsalt imestama ja samas vaimustama ...
Loe lisaks

Õppimine ja mälu

Õppimine tähendab uue info talletamist nii, et seda oleks vajadusel hiljem võimalik mälust uuesti üles leida. Ülo Vooglaid on öelnud, et targaks ei saa mitte õppides, vaid mõeldes ...
Loe lisaks

Aju kui arvuti?

Aju töötamise selgitamiseks kasutatakse tihti võrdlust arvutiga. Selles on tõesti palju teatud sarnasusi, kuid on ka põhimõttelised erinevused.
Loe lisaks

Aastal 2020 "Naerata ometi" 35

Kirjutasin veidi oma raamatus "Ajulugu" ka filmis osalemise kogemustest. Lisan siia mõned veel ehk seni suurema avalikkuse ees teadmata huvitavatest faktidest filmi tegemisest ...
Loe lisaks